Kopalnia Startupow

logo projektu
plik foto id: 1400002941
Marcin Nowak

Marcin Nowak

Ekspert sektora nowoczesnych usług biznesowych

Marcin jest innowatorem, prowadzi i wspiera programy rozwojowe przyczyniające się do zwiększenia efektywności finansowej, rozwoju i optymalizacji organizacji oraz podniesienia poziomu industrializacji dostarczanych usług.

Marcin ma ponad 20 lat doświadczania na wielu szczeblach zarządzania w firmach o profilach inżynierskich,  outsourcingowych, bio-farmaceutycznych zajmując funkcje w ścisłym kierownictwie firmy oraz zarządach. Karierę zawodową rozpoczął w niemieckim koncernie Hochst AG rozwijając organizację w Polsce i Rosji włączając w to również efektywne przejścia w kolejne struktury firm z branży techniki medycznej jak Dade Behring i Siemens Medical. W kolejnym etapie Marcin  zarządzał Centrami outsourcingowymi ITO w Capgemini,  zlokalizowanymi w Europie Środkowo-Wschodniej a dodatkowo wspierał budowę i rozwój oddziałów w Brazylii, Maroku oraz Chinach.  Równocześnie był odpowiedzialny za prowadzenie jednej z Globalnych Linii Serwisowych (Distributed Smart Services) będących częścią łańcucha realizacji usług opartego o globalną sieć zewnętrznych dostawców usług on-site.

Jako VP a później przewodniczący Zarządu ABSL, brał aktywny udział w działaniach, rozwoju, transformacji Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych, który to związek jest wiodącą organizacją branżową reprezentującą sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Biorąc pod uwagę bieżący klimat biznesowy, gospodarczy i polityczny, to właśnie w obrębie tego sektora Polska osiąga pozycję globalnego lidera jednocześnie budując innowacyjne środowisko, stając się wiodącym źródłem miejsc pracy w sektorze prywatnym.

Obecnie Marcin zarządza w Katowicach strukturami wsparcia biznesowego dla globalnego inwestora, który zdecydował się rozwijać swoje struktury na terenie Ślaska.

Marcin jest absolwentem AGH w Krakowie, wydziału Elektrotechniki Automatyki I Elektroniki oraz ukończył studia MBA University of Quebec w SGH w Warszawie.