Konkurs nadaje nowy wymiar pojęciu kopalni, gdzie zamiast węgla będziemy wydobywać innowacje i dobre pomysły.
Chcemy promować Katowice, jako miejsce przyjazne młodemu biznesowi i start-upom.
- Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice
Nagrody
Na laureatów czekają nagrody finansowe. Chcemy wspomóc najlepsze pomysły w rozwoju. Wartością dodaną jest również biuro w w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink aż na dwa lata od zakończenia procesu konkursowego. To wiele czasu, aby dobrze rozwinąć swój projekt. Inkubator ze swoją bogatą ofertą również może wydatnie przyczynić się do rozwoju pomysłu i podnieść szansę wdrożenia innowacji z sukcesem.
150 000 zł
brutto
w tym biuro w Rawa.Ink
100 000 zł
brutto
w tym biuro w Rawa.Ink
80 000 zł
brutto
w tym biuro w Rawa.Ink
Laureaci będą mogli podzielić się nagrodami o puli 330 000 zł brutto, każdy z nich otrzyma w tym dwuletni wynajem biura w Rawa.Ink o wartości 36 000 zł brutto
ZOBACZ SWOJE PRZYSZŁE BIURO W KATOWICKIM INKUBATORZE
Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink to nowoczesna, coworkingowa przestrzeń umożliwiająca rozwój mieszkańcom Katowic w obszarach przedsiębiorczości i innowacyjności. Można tu wynająć osobne biuro, pojedyncze biurko lub po prostu usiąść i popracować. Dodatkowo dajemy możliwość tworzenia i rozwijania pomysłów w strefie fab-lab, która składa się z pracowni: projektowej, design oraz krawieckiej.
Rawa.ink powstała z myślą o start-upach oraz firmach sektora MMŚP, które znajdą tutaj wsparcie w zakresie sieciowania kontaktów, poszerzania wiedzy, zdobywania doświadczenia, inspiracji, rozwoju projektów oraz internacjonalizacji, które zapewniają liczni partnerzy i mentorzy oraz zespół rawa.ink.
Harmonogram
Konkurs składa się z kilku etapów. Podczas naboru projektów zespół ekspertów wybierze 10 najlepszych projektów, które zmierzą sie w Finale. Zespoły będą miały wtedy okazję wygłosić pitch speech oraz porozmawiać z jurorami o swoich projektach. Uczestnicy konkursu będą mieli okazję współpracować z cenionymi ekspertami i mentorami, poszerzając swoją wiedzę w zakresie innowacji, zarządzania projektami i kierowania zespołem, a także w zakresie kompetencji biznesowych. W trakcie całego procesu konkursowego powyższe obszary kompetencyjne będą wzmacniane poprzez tzw. smart money w ramach programu mentoringowego. W tym roku nowością jest zapalnowany Bootcamp, podczas którego w formie warsztatowej uczestniyc popracują nad swoimi finałowymi wystąpieniami. Proces konkursowy potrwa do czerwca, wtedy poznamy laureatów.
NABÓR PROJEKTÓW
NABÓR PROJEKTÓW
1.03.2023 – 19.03.2023
OGŁOSZENIE FINALISTÓW
OGŁOSZENIE FINALISTÓW
27.03.2023
MENTORING
MENTORING
17.04.2023 - 22.05.2023
BOOTCAMP Z PITCHOWANIA
BOOTCAMP Z PITCHOWANIA
18.05.2023
FINAŁ
FINAŁ
1.06.2023
AKTUALNOŚCI
SYLWETKI EKSPERTÓW
Do udziału w procesie konkursowym zaproszenie przyjęli znakomici eksperci, którzy będą weryfikować zgłoszone projekty. To oni wybiorą 10 najlepszych, która zostanie zakwalifikowana do kolejnych etapów. Eksperci reprezentują zróżnicowane dziedziny i żadna, nawet najbardziej zwariowana innowacja, nie jest im straszna. To właśnie oni ocenią wasze projekty pod kątem innowacyjności, potencjału biznesowego, potencjału waszych zespołów, czy wreszcie realnych możliwości skalowania.
SYLWETKI MENTORÓW
Mentorzy będą pracować z wybraną 10tką aż do finału. Każdy ze start-upów otrzyma aż 10 godzin wsparcia w ramach krótkiego programu akceleracyjnego. W czasie spotkań uczestnicy popracują z mentorami, którzy są cenionymi praktykami biznesu, nad swoimi taktykami wdrożeń. W czasie programu powstaną modele biznesowe, które będą jedną z podstaw do ostatecznej oceny projektów przez jury. Drugą częścią programu akceleracyjnego będzie Bootcamp z przygotowywania prezentacji inwestorskich tzw. pitch decków. Będzie to przydatna dla uczestników wiedza, którzy będą chcieli w jak najlepszy sposób wykorzystać czas, który będą mieli na prezentację.
SYLWETKI JURORÓW
Grono jurorskie składa się z praktyków biznesu, ekspertów pełniących ważne role w instytucjach otoczenia biznesu, czy start-upowców, którzy mogą pochwalić się swoim sucess story. Wszyscy oni ocenią projekty pod względem innowacyjności, przygotowania biznesowego, planów rozwojowych, czy przygotowania zespołów do zarządzania projektem i wdrożenia innowacji.