Kopalnia Startupow

logo projektu
plik foto id: 1400002941

24 czerwiec 

Innowacyjne start-upy zaprezentują się podczas WUF11 w Katowicach!

Już dzisiaj, 27.06.2022 r., o godzinie 16.00 podczas WUF11 odbędzie się prezentacja typu Showcase, który  jest zwieńczeniem konkursu „Katowice Energy Innovation Challenge” zorganizowanego wspólnie przez UN-Habitat oraz Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink. Zakwalifikowani laureaci  konkursów: Katowice Energy Innovation Challenge”, miast partnerskich miasta Katowice oraz katowickiej Kopalni Start-upów będą mogli się zaprezentować przed inwestorami, innowatorami miejskimi i osobami odpowiedzialnymi m.in. za innowacje w miastach, będącymi gośćmi World Urban Forum. Podczas wydarzenia Maimunah Mohd Sharif, dyrektor wykonawcza UN-Habitat wraz z Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice wręczą certyfikaty dla laureatów konkursu „Katowice Energy Innovation Challenge”.

- Gratuluję wszystkim, którzy zgłosili swoje projekty w tym wymagającym wyzwaniu. Słowa szczególnego uznania kieruję ku tym, którzy zostali laureatami trzech różnych ścieżek. Cieszę się, że z najlepszymi zespołami spotykamy się podczas Światowego Forum Miejskiego w Katowicach, gdzie na własne oczy będą mogli przekonać się, jak w naszym mieście wspieramy innowatorów oraz będą mieć szansę na nawiązanie owocnych kontaktów biznesowych. Jestem przekonany, że program akceleracyjny, przygotowany przez Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink w Katowicach, dostarczył zespołom kompetencji w zakresie m.in. zarządzania projektami, zarządzania zespołem oraz kompetencji biznesowych.–  Prezydent Katowic, Marcin Krupa.

W pokazie udział wezmą:

  • Laureaci konkursu Katowice Energy Innovation Challenge z Brazylii, Indii oraz Polski, którzy w konkursie musieli zaproponować innowację związaną z transformacją energetyczną, która może być wykorzystana w szczególności przez Katowice.
  • Start-up pochodzący z konkursu dla ścieżki miast partnerskich Katowic. Wytypowano zespół Zymonov z Monastyru (Tunezja), który proponuje rozwiązanie z pogranicza biotechnologii, produkując enzymy, pozwalające na ograniczenie zużycia energii i wody w przemyśle.
  • Zwycięzca tegorocznej edycji „Kopalni Start-upów” – projekt Eco-Factories – start-up, zajmujący się recyklingiem tytanu na proszek i nanoproszek, który można wykorzystać w druku 3D lub tworzeniu powłok samolotów i statków kosmicznych.

Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (Strefa Networkingowa, Sala Multifunkcyjna nr 2).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!